LOGO SEBASTIAN PETIT  
petit

KILKA SŁÓW O MNIE

Nazywam się Sebastian Petit, co zawdzięczam moim prapradziadom, którzy sprowadzili się do Małopolski z południowych granic Belgii.

MOJA MISJA ANIMATORA

Przed Animatorem stoi niełatwe zadanie. Już na wstępie powinien wykazać się umiejętnością szybkiej reakcji na zmiany sytuacji na miejscu zabawy, by skutecznie i z mocnym ładunkiem emocjonalnym móc zaspokajać oczekiwania gości wywodzących się zwykle z bardzo różnych środowisk i grup wiekowych. W wywieraniu wpływu na bawiących się ludzi pomaga odpowiednie przygotowanie i doświadczenie. Kilkunastogodzinna praca w ciągłym ruchu, bez oznak zmęczenia, w energetyzującym i entuzjastycznym nastroju, a zarazem przy zachowaniu świeżości i poczucia humoru, sprawia ogromną frajdę wtedy, gdy czuje się jej sens. Dla mnie jest on wyjątkowo głęboki. Za każdym razem staram się wydobywać z uczestników zabawy, ukryte zazwyczaj pod warstwą skrępowania lub obaw przed oceną otoczenia, niezmierzone pokłady energii tańca oraz radości ze spotkania w gronie rodzinnym, a także przyjemności z zawierania nowych znajomości w zaskakujących okolicznościach.

Moja historia muzyczna nie odbiega znacznie od historii moich przyjaciół prowadzących imprezy jako Wodzireje czy DJ. Zdecydowanie bardziej interesujący może się jednak Państwu wydać powód, dla którego zajmuję się animacją zabaw i obsługą muzyczną.

Wszystko zaczęło się w szkole średniej, kiedy to zapisałem się na kurs tańca towarzyskiego, co po raz pierwszy w pełni pozwoliło mi na wyrażenie nagromadzonej we mnie przez lata ekspresji muzycznej. Przełomowym wyzwaniem okazała się zabawa sylwestrowa, którą miałem okazję zorganizować i przeprowadzić muzycznie wraz z kolegami z klasy w starym, zapomnianym kinie w roku 1999. Później przygotowałem widowiskowy, studniówkowy układ taneczny a następnie już cykliczne studenckie imprezy; andrzejkowe, sylwestrowe, bale karnawałowe, które rozwijały moją wyobraźnię i stymulowały do powiększania zasobów muzycznych oraz form wyrazu.

W 2005 roku wziąłem udział w szkoleniu animacyjnym dla najlepszych wodzirejów w kraju – Warsztatach dla Wodzirejów w Katowicach. Wymiana doświadczeń z form wywierania wpływu na bawiących się gości w imię podniesienia jakości wspólnej zabawy z pionierami sztuki animacji ruchowej i poznanie kilkudziesięciu układów tanecznych w ciągu czterech szalonych dni utwierdziło mnie w przekonaniu, że mogę nadawać nowy wymiar zabawom, które organizuję i prowadzę.

Studia Turystyki i rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przyniosły kolejne nietypowe pomysły, scenariusze zabaw, sposoby utrzymywania kondycji i szybkości reakcji.

Doświadczenia przy organizacji i animacji zabaw w Wiosce Indiańskiej na wrocławskim Zabrodziu zwiększyły gamę możliwości animacji do niewypracowanych wcześniej najmłodszych grup wiekowych. Edukacyjna, taneczna i ruchowa zabawa w Indian zaowocowała nawet niebanalnymi realizacjami wieczorów kawalerskich w scenariuszu zbliżonymi do klimatów Ostatniego Mohikanina; z inicjacją Szamana, próbą wojownika itp.

Elokwencję oraz werbalne i niewerbalne formy komunikacji mogłem doskonalić pełniąc rolę komentatora i konferansjera przy okazji festynów oraz prezentacji firmowych. Niespożyta wręcz energia i entuzjazm pomieszany ze spontanicznością oraz nieustanne pragnienie szukania nowych sposobów animacji zawdzięczam Stwórcy, który zawsze przychodzi z potrzebnym wsparciem.

Podziękowania dla osób, dzięki którym uczestnicy zabaw z radością wspominają nasze wspólne spotkania :

  • Jakubowi Maryniaczykowi - z firmy AV Media za solidne techniczne i multimedialne doświadczenie przez wspólne przygotowanie i obsługę kilkudziesięciu kongresów, konferencji i imprez firmowych,
  • Grześkowi Halko - instruktorowi tańca nowoczesnego i towarzyskiego za odkrycie fascynacji do tańca na trzystopniowym kursie tańca w Gorlicach,
  • Józkowi i Bernadecie Hojna - za niezapomniane Warsztaty Wodzirejów w Katowicach,
  • Patrykowi Sławińskiemu Wodzirejowi - za niezastąpione Warsztaty Dobrej Zabawy we Wrocławiu,
  • ks. Orzechowi z Wawrzynów - za możliwość organizowania i prowadzenia kilkunastu balów oraz zabaw studenckich,
  • Szymonowi Obertańcowi - za szanse na obsługę muzyczną pierwszej zabawy poślubnej oraz za projekt logo i strony internetowej.
petit
petit
O mnie
Galeria
Księga gości
Oferta
Kontakt
Do pobrania
petit
facebook you tube
O mnie Galeria Księga gości Oferta Kontakt Do pobrania
petit